Лікування алкоголізму
Лікування алкоголізму комплексним методом PDF Друк e-mail
Написав Administrator   
Неділя, 02 травня 2010, 13:38
Перший етап - дезінтоксикація, переривання абстинентних явищ і компенсація соматичних проявів алкоголізму.

Другий етап - формування стійких установок на тверезий спосіб життя за допомогою активних психотерапевтичних аверсивних методик.

Третій етап - корекція характерологічних особливостей пацієнтів із використанням соціально-адаптуючих методик психотерапії: індивідуальний і груповий аналіз, гештальттерапія, роджеріанська терапія, сімейна терапія та ін.

Процес лікування на першому етапі весь час супроводжується різними психотерапевтичними методиками, які підвищують віру в лікування, активізують позитивні установки, перебудовують ієрархію цінностей. При цьому використовується раціональна, опосередкована бібліотерапія, сугестивна психотерапія.

На другому етапі проводиться емоційно-стресова психотерапія за методом О. Р. Довженка, внутрішньом’язова імплантація препарату "Еспераль" або імплантація цубо-кульки на апоневроз голови в ділянці точки Т20 (Бай-хуей).

Третій етап є дуже індивідуальним. Він спрямований на підвищення адаптаційного ресурсу особи пацієнта. Цей етап є довготривалим -пацієнти, які довіряють нам, стають нашими постійними пацієнтами. Вони працюють у груповому аналізі, у сімейній терапії. Часто в нашій амбулаторії проходять психокорекцію і лікування всі члени сім’ї узалежненого.
Останнє оновлення на Четвер, 02 грудня 2010, 16:38